21 Haziran 2018, Perşembe
  • İMKB 71.778 -0.06
  • ALTIN 100,336 0.79
  • EURO 2,2875 0.62
  • USD 1,7985 0.50

İstanbul

°

13.06.2018 05:42, Çarşamba

Obama'nın alyansındaki sır yazı

ABD’de başkanlık seçimlerine üç hafta kala Barack Obama’nın Müslüman olup olmadığıyla ilgili tartışmalar yeniden başladı.

Bu seferki tartışma Başkan'ın alyansını konu ediniyor. İddialara göre Barack Obama'nın alyansında Arapça, "La ilahe illallah" yazıyor.

İddiaları muhafazakar tavrıyla bilinen World Net Daily (WND) adlı haber sitesi ortaya attı.

Sitenin yazarlarından Jerome R. Corsi, bu hafta yayımlanan yazısında, Obama'nın Michelle Robinson'la evlenmeden önce daha Harvard Hukuk Fakültesi'nde bir öğrenciyken bile yüzüğünü taktığını ve bu yüzüğün Obama'nın arkadaşlarının kafasını karıştırdığını belirtti.

New Yorker dergisinin yayımladığı ve Obama'nın 1980'li yıllarda Occidental College'dayken çekilmiş fotoğraflarını kullanan site, Başkan'ın parmağında o zamanlar da aynı yüzük olduğuna işaret etti.

Yüzüğün fotoğraflarını Mısırlı İslam bilimci Mark A. Gabriel'e inceleten site yüzükte "La ilahe illallah" yazılı olduğunu öne sürdü.

Gabriel, "Böyle bir yüzük takan kişi İslam inancına, dinine ve toplumuna şüphesiz çok yakındır" dedi.

İddiaların doğruluğunu araştıran El Arabiya ise Beyaz Saray'ın konuyla ilgili sorulara yanıt vermediğini bildirdi.

Obama'nın yüzüğüyle ilgili daha önce de benzer iddialar Başkan'ın gerçek babasının kimliğini soruşturan "Dreams of my Real Father" belgeselinin yapımcısı Joel Gilbert tarafından ortaya atılmıştı.

Bu haber toplam 631 defa okunmuştur.

• Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

SİNEMALAR