27 Mayıs 2018, Pazar
  • İMKB 71.778 -0.06
  • ALTIN 100,336 0.79
  • EURO 2,2875 0.62
  • USD 1,7985 0.50

İstanbul

°

22.05.2018 04:22, Salı

Erol Günaydın hayatını kaybetti

79 yaşındaki usta tiyatrocu Erol Günaydın hayatını kaybetti... Tiyatro ve sinema sanatçısı Erol Günaydın, tedavi gördüğü hastanede 79 yaşında hayatını kaybetti. Türk sinema ve tiyatrosunun usta ismi Erol Günaydın, Bodrum'da rahatsızlanmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Sağlık Bakanlığı'nın da katkısıyla Günaydın, Kadıköy Acıbadem Hastanesi'ne sevk edilmişti. Uzun süredir burada tedavi altında kalan ünlü sanatçı, bugün hayata gözlerini yumdu. Günaydın'ın ölüm haberini kızı Günfer Günaydın'ın Twitter üzerinden duyurduğu öğrenildi.

ÖLÜM SEBEBİ AÇIKLANDI

Erol Günaydın'ın vefatı üzerine, Acıbadem Kadıköy Hastanesi'nden yapılan açıklamada, "Yoğun bakım ünitesinde pnömoni, böbrek yetmezliği, sepsis nedeniyle 12 Nisan 2012 tarihinden itibaren tedavi gören sanatçı Erol Günaydın, bugün saat 14.45'te, kalp yetmezliği sonucunda vefat etmiştir" denildi.

CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN MESAJ

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden tiyatro ve sinema sanatçısı Erol Günaydın'ın canlandırdığı ve seslendirdiği karakterlerle her yaştan sanatseverin beğenisini kazandığını vurgulayarak, usta oyuncunun başarılı sanat hayatı ve kişiliğiyle kendisinden sonraki nesillere de örnek olacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Gül, Günaydın'ın vefatı nedeniyle mesaj yayımladı.

Günaydın'ın vefatını teessürle öğrendiğini belirten Gül, mesajında şu ifadelere yer verdi:

''Canlandırdığı ve seslendirdiği karakterlerle her yaştan sanatseverin beğenisini kazanan usta oyuncu Erol Günaydın, başarılı sanat hayatı ve kişiliğiyle kendisinden sonraki nesillere de örnek olmuştur.

Sanat dünyamızda eksikliği her zaman hissedilecek saygın bir sanatçımız olan Erol Günaydın, daima sevgi ve takdirle hatırlanacaktır. Türk tiyatrosunun çınarlarından Erol Günaydın'a Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve sanat dünyamıza başsağlığı diliyorum.''

Bu haber toplam 695 defa okunmuştur.

• Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

SİNEMALAR