19 Ağustos 2018, Pazar
  • İMKB 71.778 -0.06
  • ALTIN 100,336 0.79
  • EURO 2,2875 0.62
  • USD 1,7985 0.50

İstanbul

°

17.08.2018 03:20, Cuma

TEM'deki çile Cuma günü bitiyor

TEM Otoyolu'nun 1 Ekim'den itibaren ulaşıma kapatılan İstanbul yönü Körfez- Gebze arasındaki çalışmalar nihayet bitiyor. TEM yolunun bakım onarım ve köprü geçişlerinin asfalt yenileme çalışmaları nedeniyle 1 Ekim'den itibaren ulaşıma kapatılan Körfez- Gebze arası İstanbul yönü, hafta sonu tatili için İstanbul dışına çıkanların dün dönüşe geçmeleri üzerine yaşanan yoğunluk nedeniyle, dün geceden sabaha kadar geçici olarak ulaşıma açıldı. Çalışmaların 19 Ekim'de sona ereceği belirtildi.

TEM yolunun Körfez ve Gebze ilçeleri arasında İstanbul yönünde, Karayolları'nın 1 Ekim'de başlattığı çalışma nedeniyle yol ulaşıma kapatıldı. TEM'den Körfez İlçesi turnikelerine gelen ve İstanbul yönüne gidecek olan araçlar buradan D-100'e yönlendiriliyor. Körfez İlçesi'nin Tütünçiftlik Tüpraş kavşağından itibaren de özellikle Dilovası'na kadar trafik yoğunluk nedeniyle adım adım ilerliyor. Bazı günlerde Körfez ilçesi ile Gebze arasındaki 30 kilometrelik mesafe 2- 3 saatte alınabiliyor.

GECE GEÇİCİ OLARAK AÇILDI

Hafta sonu havaların da mevsim normallerinin üzerinde gitmesi ve yazdan kalma günlerin yaşanması nedeniyle, Cuma gününden İstanbul dışına çıkanların dün akşam dönüşe geçmesi hem TEM'de, hem D-100 Karayolu'nda trafiğin kilitlenmesine neden oldu. Karayolları ile yapılan görüşmeler sonunda, özellikle TEM'de Körfez Turnikeleri önünden başlayan araç kuyruğunun Kandıra turnikelerine kadar uzaması nedeniyle, TEM'in Körfez-Gebze arası İstanbul yönü geçici olarak ulaşıma açıldı. Bakım onarım çalışmaları tamamen bitmemesine rağmen, araçların kontrollü olarak buradan geçmesine izin verilmesiyle trafikteki yoğunluk eritildi.

Karayolları yetkililerinin programına göre, Körfez- Gebze arasındaki çalışmaların 19 Ekim Cuma günü tamamlanmasıyla trafikteki çile sona erecek.

Bu haber toplam 858 defa okunmuştur.

• Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

SİNEMALAR