21 Haziran 2018, Perşembe
  • İMKB 71.778 -0.06
  • ALTIN 100,336 0.79
  • EURO 2,2875 0.62
  • USD 1,7985 0.50

İstanbul

°

21.06.2018 00:25, Perşembe

İlhan Ekşioğlu isyan etti!

Temmuz ayından bu yana tutuklu bulunan Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Ekşioğlu, Futbolda Şike Davası'nın 19. duruşmasında sürece tepki gösterdi. KAZADA 3 KİŞİYİ ÖLDÜREN 5 AY YATTI"
"Cezaevinde ve buraya gelip giderken bazı olaylardaki sanıkları tanıdık" diyen Ekşioğlu şunları söyledi: "Adam yaralayan 27 gün kaldı. Bahisten geldi 119 gün yattı. Tecavüzden adam tutuksuz yargılanmış. Trafik kazasında 3 kişiyi öldüren 5 ay yattı gitti. Hepimizin çocukları var. Kızım okulu bıraktı. Bana soruyorlar 'sen naptın' diyorlar"

EKŞİOĞLU'NUN ÇAPRAZ SORGUSU YAPILDI
Mahkeme Başkanı duruşmada Ekşioğlu ve Ali Kıratlı arasındaki Eskişehirspor maçından önceki bir telefon görüşmesini salonda dinletti. Ekşioğlu, "Alper Potuk ve Sezer Öztürk transferinde menajerlerine verilecek 250 bin Dolar para konuşuluyor" dedi.

Mahkeme Başkanının, "Birine 50 zam yaptım diyor Kıratlı. İkincisi oynuyor diyor. Bu konuşma ne anlama geliyor?" sorusuna Ekşioğlu, "Burada menajeri kastediyoruz oynuyor derken. Mecazı anlamda oynuyor lafı kullanıldı. Maç oynamak değil" diye yanıt verdi.

"ÖNCE DİNLEME YAPILDI SONRA ŞİKE ARANDI"
Ekşioğlu soruların ardından, "Sahada şike var deniliyor. Tespit edilir ve dinleme kararı ile fail bulunur normalde. Önce dinlenilmiş sonra şike bulunmaya çalışılmış. Ortada somut delil yok. Sadece telefon dinlemeleri var. 11 aydır tutukluyuz. Tutuksuz yargılanma hakkım olduğunu düşünüyorum. Transferde her yol mübahtır. Hatta eskiden adam kaçırma da vardı. Volkan Demirel ile ücret üzerine görüştüğümüzde aramızda büyük farklar oluştu. Bazı yöneticiler cebimizden verelim dediler. Bu da kayıtlara girmedi. Bazen böyle şeyler oluyor" dedi.
Bu haber toplam 1.000 defa okunmuştur.

• Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

SİNEMALAR