21 Haziran 2018, Perşembe
  • İMKB 71.778 -0.06
  • ALTIN 100,336 0.79
  • EURO 2,2875 0.62
  • USD 1,7985 0.50

İstanbul

°

19.06.2018 14:27, Salı

Çağlayan'daki 19. duruşmada gerginlik

Futbolda şike iddiaları üzerine açılan davanın Çağlayan Adalet Sarayı'ndaki 19. duruşmasında gerginlik vardı. Trabzonspor Kulübü Avukatının, İlhan Ekşioğlu'na sorular sorduğu sırada gerginlik yaşandı. Murat Özaydınlı, sorulara tepki gösterince Trabzonlusporlu olduğu öğrenilen bir kişi "Sormayacak mı" diye çıkıştı. Bunun üzerine Özaydınlı da "Bu adamlar 9 aydır tutuklu. Dön önüne" diyerek bağırdı.

Tutuklu yargılanan Fenerbahçe Yöneticisi İlhan Ekşioğlu'nun çapraz sorgusu sırasında salonda gerginlik yaşandı.

Trabzonspor Kulübü'nün avukatı Nusret Yılmaz'ın "3 Temmuz'dan önce dinlenildiğinizden şüphelendiniz mi?" sorusuna Ekşioğlu, "Bu konu ile ilgili olmadı. Kendi ve aileme karşı başka bir kişi tarafından böyle bir şey yapılabileceğini tahmin ediyordum" diye konuştu.

POLİSİN TAKİBİ
Avukat Nusret YIlmaz'ın, eşinizle gittiğinizde "Polisi arıyorsunuz takip edildiğiniz için? Polis araba bize ait diyor. Emniyet tarafından yapılan takibi öğrendiniz yani?" demesi üzerine, Ekşioğlu, "Hayır. O gün o konuşmada ne dediğini anlamadım" diye konuştu.

KONUŞMAM İŞ İLİŞKİSİYLE ALAKALI
Avukatın, "Ali Kıratlı ile yaptığınız görüşmede, 'İşçileri söyledik. Kırmızı kart, Metin'i düşün' gibi konuşmalar geçtiği görülüyor. Bu Metin kim?" sorusuna Ekşioğlu, "Bu ticari iş ilişkisiyle ilgili konuşmalardan bir tanesidir.Bu konuşmanın ne zaman yapıldığını hatırlamıyorum" dedi. Mahkeme Başkanı da, "Bursa şampiyonluğa aday bir durumda o konuşmanın tarihinde" şeklinde konuştu.

ŞAHISLAR KULÜPLERE PARA VERİR
Avukat Yılmaz'ın, "Ali Kıratlı ile konuşmanızda paradan bahsediyorsun? 250 bin Dolar aldınız mı parayı?" sorusuna Ekşioğlu, "Evet aldım" diye yanıt verdi. Bunun üzerine avukat, "Kulüpten 183 bin alacağınız var gözüküyor. Aradaki fazla para nedir?" şeklindeki sorusu üzerine, "Kulüplere şahıslar para verir. Bunlar bazen cari hesaplara yansımaz. Kaydedilmeyen para olabilir" dedi.

"TARLAYI SÜRDÜK LAFI UĞUR İÇİN"
"Tarladaki işçilerin eğer ekim yaptıysanız" konuşmasının sorulması üzerine Ekşioğlu, "Bu Trabzonspor'un teşvik eylemlerinin öğrenilmesi ile ilgili konuşmaydı. 3 tarlayı sürdük ifadesi de benim uğurumdur" diye konuştu.

"YAPILAN HER İŞTEN BAŞKANIN HABERİ OLUR"
Avukatın, "Doğan Ercan'a 2 futbolcu için 100 bin Dolar avans verildi. Bu parayı kendi imkanlarımla verdim dediniz. Bu avanstan Fenerbahçeli yöneticilerin haberi var mı?" sorusuna Ekşioğlu, "Fenerbahçe sizden anladığım kadarıyla Trabzonspor'a benzemiyor. Yapılan her türlü işten yönetim kurulunun ve başkanın haberi vardır" yanıtını verdi.

ÖZAYDINLI'NIN TARTIŞMASI
Bu sırada Trabzonspor'un avukatının sorularına sinirlenen seyirciler oldu. Duruşmayı izleyen Fenerbahçespor Kulübü eski yönetici Murat Özaydınlı sesli şekilde sorulara tepki gösterdi. İzleyiciler arasında yer alan Trabzonlusporlu olduğu öğrenilen bir kişi de Özaydınlı'ya 'Sormayacak mı' diye tepki gösterdi. Özaydınlı da , "Bu adamlar 9 aydır tutuklu. Dön önüne" diyerek bağırdı. Duruşma salonundaki polis, Özaydınlı ile tartışan vatandaşı daha ileride bir yere oturttu.
Bu haber toplam 1.193 defa okunmuştur.

• Bu Habere İlk Yorum Yapan Siz Olun...

SİNEMALAR